تاریخ جشنواره انار انبوه و یا همان انار چینی معروف سال 1390

شهر            :

       رودبار روستای انبوه نام   مناسبت:        جشن انار زمان اجرا      :        جمعه اخر ماه مهر  از فصل پاییز مکان اجرا     :     

    روستای انبوه

  تاریخ انار چینی سال ۱۳۹۰     :  جمعه    

۲۹   /  ۰۷  /  ۱۳۹۰

 

                                         

 

 

جشن انار یکی از مهم‏ترین مراسم محلی این روستاست. این جشن، در طلوع صبح روز جمعه (یکی از روزهای 20 الی 25 مهر) هر سال، با ندای «یا الله» پاکار کرپی ـ کسی که به مدت یک سال از طرف باغداران، برای نگهبانی از باغات انار انتخاب شده است ـ برگزار می‏شود. در این روز، تمام مردم روستا (حتی کسانی که بیرون از روستا زندگی می‏کنند) برای کمک و چیدن انار به روستا می‏آیند و با وسیله نقلیه به سمت باغات انار حرکت می‏کنند. انجام این مراسم تا غروب طول می‏کشد.

دسترسی اول : بهترین  و اسانترین راه برای گردشگران از شهر قزوین میباشد که از جنب صدا و سیما قزوین یا همان دانشگاه بین اللملی قزوین مستقیم به سمت بالا (اسماعیل اباد )امده و روستاهای زیبایی را هم در مسیرش خواهد داشت که اولی ان الولک و .....مسافت روستای انبوه تا شهر قزوین ۷۵ کیلومتر  است . که ۵۵ کیلومتر اسفالت و ۲۰ کیلومتر هم خاکی دارد .

دسترسی دوم : این روستا از طریق شهرهای رودبار و لوشان -معدن سنگرود - جیرنده - ویه وناوه  و تا گردنه نواخن هم جاده‏ آسفالت و بقیه حدود ۱۰ کیلومتر خاکی دارد  قابل دسترسی است.

             لطفا جهت دریافت اطلاعات دقیق تر با تلفن  من تماس بگیرید .

/ 2 نظر / 17 بازدید
علی محمدی

باسلام و تشکر. لطفآ تاریخ جشنواره امسال را جهت حضور ایمیل کنید.سپاسگذارم

علی

باسلام و تشکر از دوست عزیز آقای طالبی من خودم بچه رحمت آباد ولی ساکن تهرانم. انشاءالله اگر قسمت بشه امسال در جشن شما شرکت می کنیم.فقط بی زحمت جزییات کامل رو به شماره من09125127063 اس فرمائید.راستی منتظر نظرات سازنده شما در وبلاگ بنده (دشتکان قلب سفیدرود)هستم.باتشکر