لاجوردی بخشدار: مشارکت انبوهی ها در پروژهای عمرانی و فرهنگی مثال زدنی است

به گزارش زیتون خبر، ۲۸ خانواده انبوهی زائر خانه خدا و سرزمین وحی با استقبال چشمگیر اهالی میهمان نواز انبوه به این روستا باز گشتند.

علی لاجوردی، در این مراسم؛ حجاج را سفیران ایران اسلامی در سرزمین وحی معرفی کرد و بالاترین ره آورد سفر حج را رسیدن به توحید ناب ابراهیمی دانست.

وی ضمن برشمردن ابعاد مختلف عبادی، سیاسی و فرهنگی حج، ادامه داد: حج کنگره عظیم مسلمین است که پیام برابری، صلح خواهی، خلوص، قدرت و عظمت مسلمین را در جهان نشان می دهد.

بخشدار عمارلو مشارکت اهای انبوه در برنامه های عمرانی و فرهنگی و سنتی روستا را مثال زدنی دانست و ابراز نمود: اجرای پروژه ی آسفالت ۱۲ کیلومتری از پل تاریخی به روستای انبوه که با خودیاری مالی اهالی صورت گرفت، اجرای پروژه شن ریزی و زیرسازی جاده ۶ کیلومتری گردنه نواخان به روستا، عقب نشینی و بهسازی معابر، کاشت، داشت و برداشت دسته جمعی محصولات کشاورزی که در سال جاری انجام گرفت از جمله اقداماتی است که با همت جمعی در روستای انبوه انجام گرفته است.

 

وی تصریح کرد: مشارکت نه تنها در انبوه؛ بلکه راهکاری مناسب برای دستیابی به معیشت پایدار و برقراری نظام اقتصادی در نواحی روستایی کشور عزیزمان می باشد.

 

لاجوردی ابراز نمود: با افزایش و جلب مشارکت مردم، می توان برنامه توسعه روستا را تحقق بخشید و کشور زمانی توسعه می یابد که روستاهای ما توسعه یافته باشند.

 

به گفته وی یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید، جلب مشارکت و ایجاد نشاط و امید از طریق برقراری ارتباط بین مسئولین و مردم از طریق گوش فرا دادن به حرف های مردم و با خوب عمل کردن و رفع مشکلات آنان می باشد.

 

بخشدار عمارلو بیان نمود: اگر فرایند پیشرفت کشور با محوریت اعتماد عمومی و با تکیه بر ظرفیت های موجود در روستاها انجام پذیرد؛ گام مهمی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

 

ویافزود: دولت تدبیر و امید در مدت کوتاهی که از عمر خدمتش می گذرد، توانسته است اکثر شاخص های اقتصادی را که تنزل کرده بود؛ بهبودی بخشد.

 

لاجوردی ادامه داد: کنترل رشد نقدینگی – کاهش نرخ تورم – تبدیل رشد منفی اقتصادی به رشد مثبت اقتصادی با استفاده از ظرفیت های موجود کشور، علی رغم وجود تحریم ها عملکرد برجسته دولت در ۱۸ ماهه اخیر است.

 

وی ابراز داشت: دولت تدبیر و امید از زمان شروع خدمتش تاکنون بخش مهمی از توان خود را برای حل مشکلات اقتصادی معطوف نموده است و تلاش کرده با اصلاح برخی از سیاست ها و روندها؛ راهی برای خروج از رکود همراه با تورم و تنگناهای معیشتی مردم بیابد که نشانه های بهبود نسبی آن حاصل شده است.

 

بخشدار عمارلو ابراز کرد: با وجود اصلاح ساختار اقتصادی کشور که در دراز مدت پیامدهای مثبت خود را نشان می دهد؛ رسیدگی به وضع معیشتی مردم از برنامه های کوتاه مدت دولت تدبیر و امید است که با مهار تورم ارتباط مستقیم دارد.


/ 0 نظر / 93 بازدید